Strong Spirit Games

Strong Spirit Games

З 2015 року Федерація Стронгменів України (ФСУ) започаткувала ініціативу спортивної реабілітації ветеранів АТО і з того часу активно розвиває цей напрямок.Особливо актуальним це питання стало після широкомасштабного вторгнення росії в Україну у 2022 році. Тоді ФСУ зосередила свою діяльність на організації тренувань і змагань для ветеранів.

Strong Spirit Games

 

Основна мета проєкту полягає у фізичній, психологічній та соціальній реабілітації ветеранів через спорт. А надмета проєкту – соціалізований ветеран, щаслива родина та інклюзивне суспільство.

 

Задум проєкту 

Strong Spirit GamesІдейним натхненником проєкту спортивної реабілітації ветеранів є Федерація Стронгменів України. Ініціатива почалася у 2015 році, коли після АТО знайомий звернувся до Сергія Конюшка, Президента Федерації, за допомогою в організації тренувань для ветеранів.

* Сергій Конюшок — український атлет і телеведучий, президент Федерації стронгмену України.

З 2017 року Федерація долучилася до проєкту Invictus Games і почала організовувати національні відбори та тренерську підтримку учасників.

У 2022 році Федерація повністю сфокусувала свою діяльність на організації спортивних заходів для ветеранів, зокрема, тренувань і змагань для їхньої реабілітації та ресоціалізації.

Візія Федерації стронгмену України полягає у тому, щоб стати ключовим гравцем і рушійною силою розвитку екосистеми спортивної реабілітації ветеранів та реформатором спортивної індустрії адаптивних видів спорту в Україні.

ФСУ активно шукає можливості масштабування власних зусиль і взаємодіє з цього приводу з Міністерством внутрішніх справ (МВС), Міністерством ветеранів та Міністерством спорту. Органи місцевого самоврядування та ОВА можуть стати рушійним елементом системи на регіональному рівні.   

ФСУ і МВС дійшли згоди про спробу запуску ініціативи реабілітації ветеранів на інфраструктурних майданчиках Міністерства, як пілотного проєкту на підтримку саме ветеранів системи МВС України. З цією метою був розроблений спеціальний кабінет соціальної підтримки ветеранів та їхніх родин, де ветерани можуть отримати необхідну допомогу. Також цей кабінет доступний для тих, хто зазнав поранень, для їхніх родин, зниклих безвісти та повернених з полону. Родини ветеранів отримують додану цінність в проєкті через взаємодію з  громадою як представника держави, долучаються до  соціальних заходів, включно з фізкультурно-масовими заходами та інклюзивними активностями.

Також було розроблено мобільнийдодаток для реабілітації та тренувань ветеранів TRENVET. Він працює за принципом платформи Uber ізʼєднує ветеранів з тренерами.

Продукт проєкту широким поглядом

Ціннісна пропозиція Федерації Стронгменів України полягає у спортивній реабілітації у вигляді регулярних спортивних тренувань, змагань, навчально-тренувальних зборів та інших реабілітаційно-комунікативних заходів.

Спорт використовується як інструмент фізичної, психологічної та соціальної реабілітації, адже відновлення ветеранів відбувається через фізіотерапію і протезування. Разом з тим спорт допомагає знизити негативні психологічні явища та сприяє адаптації до цивільного життя. Тренування важливі в першу чергу, щоб соціалізуватися, а не стати спортсменом.

Це місійна ініціатива, спрямована на фізичну, соціальну та психологічну реабілітацію ветеранів через спорт.

Strong Spirit Games Strong Spirit GamesStrong Spirit Games

Strong Spirit GamesStrong Spirit Games

Заняття спортом у Strong Spirit Games – це база для подальшого вибору інших видів спорту. Проте важливо дотримуватися темпу тренування, щоб виступити на змаганнях, тому що це дозволяє пройти повний цикл реабілітації й соціалізації.

Окрім засадничої місії, проєкт не лише підвищує ефективність реабілітації, але й сприяє інтеграції ветеранів у суспільство та їх особистому розвитку. Серед ключових доданих цінностей можна виділити:

1. Інклюзивність та доступність:

  • Програма доступна для всіх рівнів фізичної підготовки та не потребує фінансових витрат.
  • Забезпечення участі всіх охочих, включаючи осіб з фізичними обмеженнями.

2. Соціальна реабілітація:

  • Створення ком’юніті, де ветерани можуть спілкуватися, ділитися досвідом та підтримувати один одного.
  • Проведення регулярних тренувань і змагань, що сприяють системності та плануванню.

3. Можливість перекваліфікації:

  • Програми навчання для ветеранів, які бажають стати тренерами.
  • Сертифікація та працевлаштування у партнерських клубах.

4. Інформаційна та просвітницька діяльність:

  • Організація виставок та інформаційних зон під час змагань.
  • Підвищення обізнаності про військові та цивільні аспекти, а також зниження страху перед людьми у формі.

5. Формування лідерів думок:

  • Виявлення та підтримка лідерів серед ветеранської спільноти, які можуть стати важливими громадськими та політичними діячами.

6. Залучення родин:

  • Організація паралельних спортивно-розважальних заходів для сімей, що сприяє укріпленню родинних зв’язків.

7. Залучення курсантів військових закладів:

  • Залучення до організації заходів, що сприяє розвитку емпатії та відповідальності, а також у патріотичному вихованні та розумінні ситуації ветеранів.

Виклики проєкту

Основними викликами для проєкту залишається питання фінансування, пошуки якого займає 80% від загального часу роботи, офіційного визнання спорту ветераніввійни та кадрове питання — пошуки регіональних тренерів та їхня підготовка. 

У проєкту зі спортивної реабілітації ветеранів є амбітна мета — залучити до своєї ініціативи 10 000 ветеранів та збільшити кількість учасників на змаганнях. Станом на серпень 2024 року охоплено 1 500 тисячі ветеранів, які своїм прикладом показують, що все можливо. Однак разом зі збільшенням кількості ветеранів, необхідно збільшувати й тренерський склад. Бо 1 тренер може тренувати 10 ветеранів, а при кількості в 10 000 ветеранів необхідно підготувати 1000 тренерів, які були б мотивовані працювати саме з цією групою населення.

Пріоритет на 2024 рік – організація міжнародних змагань із календарем підготовки.